המדריך השלם לעיצוב שיער מתולתל

עיצוב שיער מתולתל הוא אתגר, אז קבלי את הטיפים שכל מתולתלת חייבת להכיר: איך לרענן את השיער ללא חפיפה, איך מקבעים תלתלים למשך יום שלם…

המדריך השלם לעיצוב שיער מתולתל

עיצוב שיער מתולתל הוא אתגר, אז קבלי את הטיפים שכל מתולתלת חייבת להכיר: איך לרענן את השיער ללא חפיפה, איך מקבעים תלתלים למשך יום שלם ומה כדאי לעשות לפני שהולכים לישון
מאת: קרן אוחיון

לכל מתולתלת יש את הדילמה הידועה: איך מסדרים את השיער כך שהוא ייראה מאורגן וכל תלתל יעמוד במקומו ויישאר כך לאורך זמן? אז קראנו ל עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה וביחד איתו הרכבנו את רשימת הטיפים הכי טובים שיש לעיצוב תלתלים ברגע כך שהם יראו מושלמים כל הזמן.

לרענן את השיער ברגע

תכשירי עיצוב נספגים טוב יותר על שיער לח, במיוחד כשמדובר בשיער מתולתל. במצב האידיאלי עדיף לחפוף את השיער, לייבש קלות ואז למרוח את חומרי העיצוב (כל אחת וחומרי העיצוב המתאימים לה ולסוג השיער שלה). במידה ואין אפשרות לחפוף ורוצים לרענן את מראה השיער – כדאי לקחת שפריצר, שניתן להשיג בכל חנות DIY (כמו מקס סטוק) או ברשתות הפארם, למלא במים נקיים ולהרטיב את השיער עד שהוא לח, אך לא רטוב, ואז למרוח את חומרי העיצוב הרצויים.

הסוד לתלתלים יפים ליום שלם

 

איך משיגים תלתלים מושלמים ומקבעים את הלוק ליום שלם? ב-3 צעדים פשוטים. על שיער לח (אך לא רטוב!) מורחים קרם לחות לכל אורך השיער. לאחר מכן, מוסיפים מוס לבניית תלתלים אותו מעסים לתוך השיער בתנועות כיווץ. לסיום, מייבשים את השיער עם פן או דיפיוזר ומרססים ספריי הולדינג לשמירה על התלתלים לכל היום.

 

המדריך השלם לעיצוב שיער מתולתל

          ליצירת תלתלים מעוצבים ומוגדרים ברגע

 

לא הולכים לישון עם שיער רטוב

שיער רטוב שמתייבש תוך כדי השינה יוצר בעיה כי התלתלים שמתייבשים ללא שליטה יוצרים מראה של בלגן לא מאורגן, וחבל. אם אין ברירה ואת חייבת לחפוף לפני השינה, נסי לייבש את השיער ככל האפשר, למרוח קרם לחות ולאסוף את השיער בקוקו רופף. את יכולה גם לקלוע את השיער לצמות (אך לא בחוזקה) וגם במקרה הזה למרוח קרם לחות או סרום, כך שבבוקר כשתפתחי את הצמות, השיער ייראה מסודר ומאורגן.

איך מורחים קרם לחות?

 

מתולתלות רבות עושות את הטעות הבסיסית במריחת קרם לחות. זוהי הדרך הנכונה למרוח את הקרם בכדי לקבל מראה אחיד, שופע ומרהיב של התלתלים לאורך זמן: מורחים את הקרם בתנועות כיווץ מלמטה ,מהקצוות, למעלה לכיוון השורשים או מספיגים את קרם הלחות על השיער בתנועות ישרות מלמטה למעלה ואז מנערים אותו בחופשיות.

המדריך השלם לעיצוב שיער מתולתל

              מעניק ברק ורכות ברגע

 

איך מסרקים שיער מתולתל?

 

לשיער מתולתל לא מתאימה הברשה נמרצת, כי היא תפתח את התלתלים ותהפוך אותם למעין 'עיסה' מיושרת ובמראה לא טבעי. לכן, עדיף להשתמש במסרק רחב או מברשת גמישה שיש לה שיניים עם מרווחים גדולים יחסית ביניהם. מסרק או מברשת כאלה יפתחו את הקשרים וכך יישמר המרקם של התלתלים הטבעיים. אגב, עדיף לסרק את התלתלים כשהשיער לח ואם כבר, הכי טוב להסתרק במקלחת כשהמרכך או המסכה עדיין על השיער. כיוון הסירוק חשוב גם הוא – מלמטה כלפי מעלה.

 

למה לא מומלץ לגעת בשיער מתולתל?

נגיעה בשיער באמצעות האצבעות וכפות הידיים גורמת לפתיחה של התלתלים ובכך פוגמת במרקם ובמבנה התלתל. לכן, מומלץ לגעת בשיער כמה שפחות.

 

הסוד לברק ברגע

לשיער מתולתל יש נטייה להיות יבש וחסר ברק. עבודה נכונה עם סרום יכולה לשנות את רוע הגזירה – לטובה. על שיער יבש לחלוטין מניחים כמה טיפות סרום אותן מורחים לכל אורך השיער. תוך שניות השיער מקבל מרקם נעים למגע ומלא ברק יפיפה.

“נטורל פורמולה” מייצרת מוצרי שיער מקצועיים הידידותיים לסביבה ושאינם נוסו על בע”ח. המוצרים מועשרים במרכיבים טבעיים המחזקים את הקרקפת ואת מבנה השערה ומגינים עליהם מפני נזקי סביבה ואקלים.

מוצרים נוספים

מוס לקיבוע תלתלים
מוס לקיבוע תלתלים 59.9
- +
לפרטים נוספים >
מוס לבניית תלתלים
מוס לבניית תלתלים 59.9
- +
לפרטים נוספים >
שמן אגוז מקדמיה לשיער מתולתל
שמן אגוז מקדמיה לשיער מתולתל 59.9
- +
לפרטים נוספים >
סרום אמפולה אינטנס
סרום אמפולה אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
HOLDING מקבע תסרוקות
HOLDING מקבע תסרוקות 59.9
- +
לפרטים נוספים >
שמפו אמפולה אינטנס
שמפו אמפולה אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
מרכך אמפולה אינטנס
מרכך אמפולה אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
מסכת אמפולה אינטנס
מסכת אמפולה אינטנס 59.9
- +
לפרטים נוספים >
לחות עם גלייז
לחות עם גלייז 99.0
- +
לפרטים נוספים >
לחות עם קרטין טהור
לחות עם קרטין טהור 99.0
- +
לפרטים נוספים >