המדריך השלם למחליקה המתמידה

האופנות מתחלפות, הטרנדים בעיצוב השיער משתנים – אבל שיער ארוך וחלק לא יוצא אף פעם מהאופנה והוא היה ונשאר מראה השיער החביב ביותר על נשים רבות בעולם ובארץ בפרט. בשנים האחרונות, נעשה קל יותר להשיג שיער חלק לאורך זמן וזאת בזכות שיטות שונות של החלקת שיער שנכנסו לשגרת יומם של מיטב מעצבי השיער בכל רחבי הארץ…

המדריך השלם למחליקה המתמידה

החלקת שיער היא פעולה שעושים אחת לכמה חודשים ומחירה בהתאם. קבלי 8 צעדים שכדאי לעשות בכדי לשמור על השיער חלק ויפה לאורך זמן רב ככל האפשר

קרן אוחיון

האופנות מתחלפות, הטרנדים בעיצוב השיער משתנים – אבל שיער ארוך וחלק לא יוצא אף פעם מהאופנה והוא היה ונשאר מראה השיער החביב ביותר על נשים רבות בעולם ובארץ בפרט. בשנים האחרונות, נעשה קל יותר להשיג שיער חלק לאורך זמן וזאת בזכות שיטות שונות של החלקת שיער שנכנסו לשגרת יומם של מיטב מעצבי השיער בכל רחבי הארץ.

החלקה קבועה או פן במספרה?

היתרון המרכזי של החלקת שיער היא שהתוצאה מחזיקה מעמד למשך מספר חודשים ועד חצי שנה וחוסכת לאישה המוחלקת ביקורים תכופים במספרה לצורך פן או שימוש קבוע במחליק קרמי בהנחה ואין לך ידיים שמאליות ויש לך סבלנות להחלקה קפדנית של השיער. עם זאת, יש לזכור שהחלקה לטווח ארוך היא טיפול יקר והוא יכול להגיע ל-1500 שקלים ואף יותר, אם מדובר למשל בהחלקה יפנית לשיער ארוך. לכן, יותר מבכל טיפול שיער אחר, יש לדאוג לשמור על ההחלקה בדרכים שונים שאותן נפרט בכתבה זו.

1. מיד אחרי ההחלקה: בלי קוקו

בימים הראשונים לאחר ההחלקה אסור לאסוף את השיער בגומייה או בקליפס וגם רצוי לא לסדר אותו מאחורי האוזניים. כל פעולה כזאת עלולה להשאיר סימן על השיער ולקלקל את התוצאה היפה, הישרה והחלקה של ההחלקה.

2. חפיפות או לא להיות

3 יממות לאחר ההחלקה ניתן לחפוף את השיער. לאחר מכן, יש לזכור ששיער שעבר החלקה תמיד יהיה שיער רגיש יותר משיער שלא עבר תהליך זה ועל כן עדיף לחפוף כמה שפחות ומקסימום פעם ביומיים וזאת בכדי למנוע שבירה של השיער.

3. לילה טוב עם שיער מפוזר

בכדי לתת לקרקפת לנשום, עדיף ללכת לישון עם שיער מפוזר, בלי גומיה או קליפס על השיער.

4. מלח – Out

מוצרי טיפוח שיער (שמפו,מרכך,מסיכה) שמכילים מלח כמו מלח סודיום כלוריד ידועים ככאלה שממוססים את חומרי ההחלקה ובכך מקצרים את חייה. יש להימנע משימוש במוצרים כאלה ולבחור מוצרים ייעודיים נטולי מלחים.

5. קרטין – In

הקרטין ידוע בתכונתו להזין את השיער באופן אינטנסיבי והוא עשיר במרכיבים שמחזירים לשיער את הגמישות והחיוניות שאבדו לו במהלך תהליך ההחלקה עצמו. הקרטין מחדש את פנים השערה, מעניק ציפוי הגנה וככל שהוא מגיע בריכוז גבוה יותר (כמו בסדרת קרטין אינטנס של נטורל פורמוה בהם ריכוז הקרטין הואמשמעותי מאד) כך הוא מסייע לשיער לחזור לעצמו במצב הטוב ביותר. חובה לעבור לשימוש בשמפו, מרכך, מסכה וסרום עשירים בקרטין.

6. צבעי את השיער כמה שפחות

אפשר לצבוע שיער שעבר החלקה אך מאחר ופעולת הצביעה מורידה את איכות ההחלקה, כדאי לצמצם את כמות הצביעות למינימום. ואם כבר צובעים אז עדיף לצבוע לפני חידוש ההחלקה, כלומר,קודם לצבוע ומיד אחר כך להחליק.

7. אמצי לך מסכה

גם אם לא השתמשת במסכת שיער לפני ההחלקה, לאחר ההחלקה המסכה תתרום רבות למרקם השיער ולמראה שלו. מומלץ לשלב אותה לפחות פעם בשבוע בשגרת החפיפה (במקום מרכך השיער) וזאת מפני שהיא משיבה לשיער את החומרים שאבדו לו במהלך תהליך ההחלקה. כמובן שחובה להקפיד שהמסכה תהיה עשירה בקרטין – ונטולת מלח סודיום כלוריד.

8. סרום – מוצר חובה

הסרום מאוד עוזר לשמירה על תוצאות ההחלקה ונותן לשיער מעין זריקת מרץ של ברק וחלקות למעשה כל פעם שאת רוצה לתת לשיער מראה חלק וקורן שימי סרום. את הסרום יש למרוח על קצוות השיער כשהוא לח או יבש.

מוצרים נוספים

מסכת קרטין אינטנס
מסכת קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
קרם קרטין אינטנס
קרם קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
סרום קרטין אינטנס
סרום קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
שמפו קרטין אינטנס
שמפו קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
מרכך קרטין אינטנס
מרכך קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >
אמפולות קרטין אינטנס
אמפולות קרטין אינטנס 99.0
- +
לפרטים נוספים >